Jag mår bra

Goddagens! ♥

Nu har min förkylning gått över till rinnande haha. Men jag är väldigt tacksam över att jag inte fick en förkylning som jag brukar där jag bara har energi till att ligga ner. Jag har orkat göra allt som jag brukar, förutom att träna, men det är inte en stor förlust hehe :P.

Jag var på läkarundersökning idag och jag blev glad av att höra att jag hade perfekt puls och hjärtslag. Plus att mina organ ligger rätt på plats. Det känns ju lättande.

Om en stund ska jag gå och vara barnvakt för sista gången. Nästa vecka börjar min praktik och då har jag inte tid att passa några barn. Det är lite sorgligt men ändå lättande att inte ha det hängandes över en varje vecka. Men det var bra så länge jag kunde. :)

Det är nog all denna galna rörelse som gör mitt hjärta så starkt ;).




Kommentarer
Postat av: Dovah

På bild nr2, hur tänkte du där? :O
Klass på din pose där eller?

2012-01-17 @ 16:49:02
Postat av: Erika

SV: Nä de är sant att man inte vill se den mer än en gång:) fast ibland går den på tvn och då kanske man råkar titta lite i alla fall:)
Vilken är din favo film just nu då???
Kram

2012-01-18 @ 10:51:13
URL: http://prickelin.blogspot.com

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback
RSS 2.0