Äntligen!

I natt kom det ut ännu en ny säsong av How I Met Your Mother och Two And A Half Men på internet och de första avsnittet har jag såklart redan skannat igenom!

Jag blev lite besviken på HIMYM, det var inte så värst kul de två första avsnitten som uppdaterades på nätet inatt.. Hoppas bara att med säsongens gång så blir avsnitten bättre.

Sedan 2½ men så tyckte jag att det var en lite känslolös öppning på säsongen då det är Charlies begravning. Jag vet att det är en komedi serie, men efter åtta år med karaktären Charlie så tycker jag att han förtjänar lite mer sorg och tårar än vad det blev av de återstående karaktärerna. De var glada och levde vidare. Det tyckte jag var känslolöst och inte mänskligt. Jag tycker att det första avsnittet skulle gjorts för att vara sorgligt för Alan och Jake har bott hos Charlie i åtta år och hittat på och gått igenom så många saker tillsammans så det är bara rätt att det första avsnittet blev sorgligt och känslosamt för jag var nära på att gråta när jag inte såg Charlie i serien!


Kommentarer

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback
RSS 2.0