Läkartid

Skam på min blogg uppdatering igår. Men så går det när man är sjuk och somnade i soffan i tre timmar mitt på dagen för att den krypa ner i sängen klockan 20.00.
Min förkylning är den samma, men den är så pass att jag kan gå till skolan idag. Men ändå sitter jag hemma nu...

Jag hade en läkartid nu på morgonen som tydligen inte gick att ändra. Gjorde lite reflex undersökning och tittade pulsen mm. Blodprov med... 8ml mindre blod har jag nu höhö.

Eftersom jag fortfarade inte är frisk så ska jag vila nu på dagen. Ikväll ska jag och Rebecka och vår plånbok/chaufför (haha.. våra mammor) äta middag och dela upp allt och ha en liten Tokio Hotel kväll tillsammans. Det är en vecka sedan nu jag och Rebecka satt i en kö i 15 timmar i 11 minus grader varav 45 minuter i en toa kö på donken.


Kommentarer

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback
RSS 2.0